Addictive Drums
by Press Enter
(2.rész)
Most következik a sampler része:
Az overheadre küldött jel erősségét tudjuk szabályozni külön (fázisokat is), minden egyes elemnél, illetve a room effectre is ez jellemző.
Fontos!:Ha a pergető overheadre küldött jelét fázis fordítjuk és az overheadet is fázis fordítjuk,akkor megmarad az alap fázis,tehát nem tudunk kétszer fordítani(ugye az már 360 fok).
Meg tudjuk hallgatni a tiszta verziót és a módosított verziót is.
Tudjuk állítani azt is, hogy melyik elemét szeretnénk aktuálisan állítani a dobkittnek, ez gyors szerkesztést eredményez.
Pitch szelekcióban külön a main-t és az overhead/room-ot tudjuk transpose-álni. Így pl: egy lábdobot a stílusnak megfelelően tudjuk kopogtatni, ezzel már nem is csak ötféle lábdobunk lesz, hanem amennyit kívánunk.
Azzal is eljátszogathatunk, hogy milyen érzékenységen mennyire változzon a hangszín, ezt a velocity intense-el tehetjük meg.
Találunk még egy burkológörbét,ami egy teljesen szabvány envelope-ra hajaz,viszont mellette a filter ha jól tudom 8 dB/oct-val vág felül és alul.(kicsit kevés!)
Az FX csak egy kicsit fix!
Teljesen átlátható és általános a két effekt. A faderek felett megjelennek a jelerősségek, amiket az fx-re küldünk,vagy épp ha úgy szeretnénk,nem küldünk,mert egy gomb megnyomásával ezt is kikapcsolhatjuk:D
Minden teremhatás rendelkezik egy predelay-el,egy reverb time-al,egy dampingal,de ezen felül még egy kétcsatornás parametrikus eq-val is ellátták,melyben lepkekarakterisztikát is létrehozhatunk és fázist is fordíthatunk.
Pre és post fader állásban is meghallgathatjuk az effectet.
Őszintén bevallom, hogy nem szoktam használni az fx részt, főleg, mert után hangszinezek, multiband kompresszálok, limitálok,stb.inkább egy komolyabb visszhang plugint használok hozzá a masterben.
Ennek oka, hogy a dinamikaszabályzás rontja a térérzetet!
Az ütemek és a midi beállításai.
Az ütemeket külön-külön tudjuk kategorizálni, stílus,és ritmus szerint. A program azt is lehetővé teszi, hogy tempóra szinkronizálva is meg tudjuk hallgatni a kiválasztott dobtémát, illetve más tempóban (%-ban állítva).
Az intensivityvel a visszahallgatás közbeni leütések erősségét tudjuk egy csúszkán állítani.
A filterrel ki tudunk szűrni elemeket,pl:lábdob,vagy lábcin,stb.
Kategorizálni tudjuk kedvenc stílusainkat és meg is tudjuk nyitni az ütemek mappáját, ha netán nem találnánk valamit.
És most ugrik a majom a vízbe!
A midi note-ok inzertálasa a sávra csak annyiból tart, hogy megfogjuk a felületen a kívánt ütemet és kihúzzuk.... Ennyi:D Mire rájöttem:D
Még egy utolsó fontos része van a programnak, méghozzá maga a programozás! Map window nyomógombra előhozza a midiprogramozás részt. Itt kiválaszthatjuk a nyomásérzékenységet 1-127-ig, avagy kioszthatjuk a billentyűkre, hogy melyik dobhang melyik lenyomásra szólaljon meg.
Pedál használatot is itt állíthatunk.
Room-Bus(Master)
Említettem,hogy külön kitérek a roomra és busra,nyugi mindjárt vége. A room,avagy szoba-teremhatást egy distance vonalon állíthatjuk aszerint,hogy minimum,vagy maximumhatást szeretnénk elérni. Ezzel a szoba méretét állítjuk egy kis egyszerű mátrixszal.
HAVE FUN!